KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771042
*
nr 1277 1042
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 68x52 cm
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 19:28:25
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe de rougemont
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Philippe de Rougemont
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
nr 1277 1042
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 68x52 cm
Kondition: skadad ram
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.Läs mer om Philippe de Rougemont
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar philippe de rougemont
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



